2012. április 26-án a Börzsöny Bele-Nyúl nevű nyúltenyésztő közösséghez is megérkeztek a Nyúl-unk a Munkáért program pályázatán elnyert 13 hetes nyulak.
A Nyúl-unk a munkáért program a nyolcadik hónapjához érkezett Ilk településen. Az ősszel kapott tenyészállatokra, eszközökre és a takarmányra nagy odafigyeléssel vigyáztak a kiválasztott családok és az ifjú nyúltenyésztők.
Már 110 nyulat gondoznak a családok összesen.
Öngondoskodási programokkal segíti a vidéken élőket a Vidékfejlesztési Minisztérium, a Kisállattenyésztési Kutatóintézet és Génmegőrzési Koordinációs Központ (KÁTKI), a Tetrabbit Kft. és a Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet (NAKVI).
A nyúlszaporulat a program indulása óra jelentős, így többekben felmerülhet, van-e lehetőség a nyulak leadására. A Nyúl-unk a munkáért elsődleges célja az öngondoskodás, és a saját, valamint a tágabb család ellátása friss, egészséges nyúlhússal.
A Nyúl-unk a munkáért program támogatói köréhez 2012 márciusában a TolnAgro Állatgyógyászati Kft. is csatlakozott.
A Nyúl-unk a munkáért országos faluközösségi program 2012 március 8-án újabb résztvevőkkel bővült. 2011 szeptembere óta ezidáig összesen 13 faluközösség vett részt a programban. További támogatásoknak köszönhetően most 3 közösség 55 családja csatlakozhatott a nyúltenyésztők köréhez.
A Nyúl-unk a Munkáért program bővítése kapcsán 2012. március 8-án rendkívüli sajtótájékoztatót tartunk, melyre program megálmodói, védnökei és támogatói minden érintettet szeretettel várnak.
A kis jövevények mintha megérezték volna, hogy hol várják õket a legjobban: két olyan családnál születtek az elsõ kisnyuszik, ahol a gyerekek a legaktívabban részt vállalnak a nyulak gondozásában.
A téli évszakokban, a hűvösebb időjárás miatt néhány szempontot érdemes figyelembe venni, hogy a nyuszik ilyenkor is jól érezzék magukat, szépen fejlődjenek.
A legutóbbi beszámoló óta szépen fejlődnek a nyulak, nem történt betegség vagy elhullás, sőt!
További jó hír, hogy 16 kis fiókával ismét gyarapodott a nyúltenyészet!
Örömmel értesítjük Önöket, hogy nyulaink szépen fejlődnek.
A téliesített nyúlólakban már régebben megkezdődtek a párosítások. Van olyan család, ahol mind az öt anyaállatot sikeresen felpároztatták, és ezekből három anyaállat már le is fialt.
Gemzsén a támogatás átadását követően, szeptemberben megszülettek az első kisnyulak. A nyuszikat 42 naposan leválasztottuk az anyától, ők most már 13 hetesek.
Legutóbbi beszámolónk óta is szépen fejlődnek a nyulaink Ilken. Azóta sem történt betegség vagy elhullás. Az osztást követően lefialt anyanyúl továbbra is szépen nevelgeti a kisnyulait.
Az év elején megtudtam az Igazgató nénitől, Ildikó nénitől, hogy lehetőségem van ismét nyulászkodni. Régebben is voltak nyulaim, az iskolában mindenki tudta ezt, a tanárok és Ildikó néni is, ezért gondolt rám.
Szépen fejlődnek a nemrég született nyuszik
Köszönjük a lehetőséget, hogy Bácsalmáson is elindulhatott a Nyúl-unk a munkáért program.
A településünk és a támogatott családok nevében köszönetemet fejezem ki azoknak, akik lehetőséget nyújtottak számunkra a Nyúl-unk a munkáért példaértékű programban való részvételre.
A Nyúl-unk a munkáért program keretében átadott nyúl családok kivétel nélkül szerető, gondoskodó gazdák kezébe kerültek.
2011. október 22-én átadtuk a Gyimesbükki Vigasztaló Szentlélek Gyermekvédelmi Központnak a Nyúl-unk a munkáért program támogatását, 15 egészséges anya- és három baknyulat, a hozzájuk tartozó ketrecekkel, három hónapra elegendő takarmánnyal és vakcinákkal együtt.
Hollóháza Községben 10 család vehette át a Nyúl-unk a munkáért program keretében a támogatást.
Minden család az oktatást követően kapta meg a nyulakat, előző nap pedig a nyúlketrecek és a takarmány került kiosztásra.
Jánoshidán 2011 szeptember végén kerültek kiosztásra a nyúl ketrecek a Nyúl-unk a munkáért program keretében. Az átadásnál a család apraja nagyja serénykedett, segített.
Október 27-én megtörtént az oktatás és az elnyert támogatások átadása. Az eseményen részt vettek a települések polgármesterei, képviselői illetve a média képviselői. Az ő jelenlétükben vehette át a húsz család a helyszínen vakcinázott nyulakat, melyről oltási igazolványt is kaptak.
Gemzsén 2011.szeptember 22-én 12 család vehette át a Nyúl-unk a munkáért program által megnyert nyulakat és ketreceket, illetve másnap kiosztásra kerültek a takarmányok is.
Településünkön, Ilken szeptember 22-én az oktatást követően került sor a Nyúl-unk a munkáért program keretében a nyulak és a takarmány kiosztására.
2011. október 14-én a Hajdú -Bihar megyei Körösszakállon ünnepélyes keretek közt indították el a tepelülésen a Nyúl-nuk a munkáért programot.
A Nyúl-unk a munkáért program egyik támogatója, az Alpha-Vet Kft. jóvoltából a leendő gazdák állatorvos segítségét is kérhetik a nyulak tenyésztése során felmerülő állatgyógyászati kérdésekkel kapcsolatban.
Ilken készült képeink
Szeretettel meghívjuk Önt a Zika Szövetkezet és a Nagyhajmási Gazdaszövetkezet által életre hívott Nyúl-unk a munkáért program eredményhirdetésére.
Összesen 4282 család szeretne résztvenni a programban
A Nyúl-unk a munkáért program szervezői – a Zika Szövetkezet és a Nagyhajmási Gazdaszövetkezet – 2011. július 14-én indították útjára azt a programot, amelyben faluközösségek jelentkezését várták. Az ország minden részéről összesen 235 közösség nyújtotta be pályázatát. A legnagyobb érdeklődés Baranya, Borsod-Abaúj-Zemplén és Hajdú-Bihar megyéből érkezett, a pályázók 45 %-a e megyék közösségeiből került ki.
Figyelem! A Nyúl-unk a munkáért program pályázati határidejét a program szervezőbizottsága augusztus 31-ig meghosszabbította. Az alábbiakban Csúvár Zsoltnak, a program szervezőbizottsági elnökének közleménye olvasható.
Folyamatosan újabb és újabb pályázati anyagok érkeznek a palyazat@nyulunkamunkaert.hu címre.
A jövőt építjük – Az Alpha-Vet Állatgyógyászati Kft. részt vállal a hátrányos helyzetű régiók gazdaságának fellendítésében
Az Alpha-Vet Állatgyógyászati Kft. hiszi, hogy eddigi sikerei, kitartása és elért eredményei meghatározóvá és értékessé teszik a hazai KKV piacon. 100% magyar tulajdonú vállalatként felelősséggel tekint a magyar gazdaság jövőjére és részt kíván vállalni minden olyan programban és kezdeményezésében, ami az elszegényedett társadalmi rétegek felemelkedését és a hátrányos helyzetű régiók gazdasági növekedését célozza meg. Ezért is csatlakozott a Nyúl-unk a munkáért programhoz.
Az elmúlt egy hét alatt az ország legkülönbözőbb vidékeiről érkeztek pályázatok a Nyúl-unk a munkáért programban való részvételre. A program indulása óta 16, augusztus 1-je óta pedig újabb 14 közösség nyújtotta be jelentkezését, melyek 15-25 család összefogásával jöttek létre.
Szilágyi Istvánt (a fehérkereszt Állatvédő Liga kurátorát) kérdeztük arról, hogy a Ferhérkereszt Állatvédő Liga miért tartja fontosnak a Nyúl-unk a munkáért program támogatását.
A Nyúl-unk a munkáért programban a szervezők a támogatásra kiválasztott családok számára összesen 1000 anyanyulat és 200 bakot biztosítanak. Egy bizonyos, hazánkban már elterjedt nyúlállományt kapnak majd a pályázaton nyertes családok, a Hycole (ejtsd: hikol) nyulakat.
A hátrányos helyzetű faluközösségek életlehetőségeit javító, nyulászkodásra oktató programról mind több és több kistelepülés szerez tudomást a kezdeményezés egyedülállóságának és a médiavisszhangnak köszönhetően. Mindez a jelentkezésüket már benyújtott közösségek számában is megmutatkozik.
A nyúltenyésztésbe kóstolhatnak bele hátrányos helyzetű családok 10-16 éves gyermekei a Nyúl-unk a munkáért! program támogatásával. A kezdeményezést a Zika Szövetkezet és a Nagyhajmási Gazdaszövetkezet indította a háztáji gazdálkodás népszerűsítésére. V. Németh Zsolt vidékfejlesztésért felelős államtitkár, a program egyik fővédnöke elmondta: az akció összhangban van a Nemzeti Vidékstratégia célkitűzéseivel, hiszen önellátásra nevel.
A Zika Szövetkezet és a Nagyhajmási Gazdaszövetkezet által életre hívott Nyúl-unk a munkáért program indulásának alkalmából 2011. július 14-én csütörtökön 14.00 órakor sajtótalálkozót rendez.
A Zika Szövetkezet és a Nagyhajmási Gazdaszövetkezet által életre hívott NYÚL-UNK A MUNKÁÉRT programhoz csatlakozott az állatvédelmi oktatásban nagy tapasztalattal rendelkező Fehérkereszt Állatvédő Liga.
A „Zika” Nyúltenyésztő és Forgalmazó Szövetkezetet elismert hazai nyúltenyésztők hozták létre 2001-ben.
A non-profit szövetkezet megalakulásának fő mozgatórugója az volt, hogy a 16 tagból álló csoport mezőgazdasági és állattenyésztési tevékenységéből keletkezett termékeit együtt hatékonyabban tudták piacképes áruvá alakítani, majd azt követően értékesíteni.
A „Nagyhajmási” Felvásárlási, Beszerző, Feldolgozó, Raktározó, Értékesítő és Szolgáltató Gazdaszövetkezet 2000. január 14-én alakult, 18 alapító taggal. A Gazdaszövetkezet megalakulásakor meghatározó cél volt, hogy a tagok által megtermelt mezőgazdasági termékeket továbbértékesítési céllal felvásárolja, feldolgozza, majd azt követően az értékesítésig terjedő folyamatot koordinálja.