2012. április 26-án a Börzsöny Bele-Nyúl nevű nyúltenyésztő közösséghez is megérkeztek a Nyúl-unk a Munkáért program pályázatán elnyert 13 hetes nyulak.
A Nyúl-unk a munkáért program a nyolcadik hónapjához érkezett Ilk településen. Az ősszel kapott tenyészállatokra, eszközökre és a takarmányra nagy odafigyeléssel vigyáztak a kiválasztott családok és az ifjú nyúltenyésztők.
A Magyar Televízió Híradó is hírt adott a Nyúl-unk a munkáért program indulásáról Körösszakálon:
A program keretein belül a háztáji állattartásra ösztönöznék tizenkét település mintegy kétszáz hátrányos helyzetű családját.
Samók Gyula, a Hajdú-Bihar megyei Körösszakál polgármestere a településen a projekt pénteki megnyitóján ismertette: az önkormányzat és két szövetkezet, valamint vállalkozók indították a programot.
Tekintse meg a teljes hírt>>