2012. április 26-án a Börzsöny Bele-Nyúl nevű nyúltenyésztő közösséghez is megérkeztek a Nyúl-unk a Munkáért program pályázatán elnyert 13 hetes nyulak.
A Nyúl-unk a munkáért program a nyolcadik hónapjához érkezett Ilk településen. Az ősszel kapott tenyészállatokra, eszközökre és a takarmányra nagy odafigyeléssel vigyáztak a kiválasztott családok és az ifjú nyúltenyésztők.
A Magyar Televízió is hírt adott a Nyúl-unk a munkáért program indulásáról:
Nyúl-unk a munkába - ez a címe és a célja az, hogy újra népszerűsítse itthon a nyúltenyésztést és fogyasztást.
A vidékfejlesztési minisztérium szerint az öngondoskodást segíti és új munkahelyeket is teremthet az új kormányprogram. 30 éve állítólag háromszor annyi nyulat ettünk, mint ma.
Tovább a teljes cikk és műsor megtekintéséhez>>>