2012. április 26-án a Börzsöny Bele-Nyúl nevű nyúltenyésztő közösséghez is megérkeztek a Nyúl-unk a Munkáért program pályázatán elnyert 13 hetes nyulak.
A Nyúl-unk a munkáért program a nyolcadik hónapjához érkezett Ilk településen. Az ősszel kapott tenyészállatokra, eszközökre és a takarmányra nagy odafigyeléssel vigyáztak a kiválasztott családok és az ifjú nyúltenyésztők.
Újabb öt település kapcsolódik be a magyarországi nyulászat két fellegvára, Kartal és Nagyhajmás szövetkezeteinek nagysikerű "Nyúl-unk a munkáért" programjába.
A tavaly júliusban meghirdetett programban eddig 12 település vett részt, számuk most Diósjenő, Nógrád, Berkenye, Monostorpályi és Makkoshotyka csatlakozásával 17-re nő.
Az index.hu teljes cikkét itt olvashatja>>